Ameryka Północna

Jest kontynent o powierzchni mieszczącej się w granicach 24 milionów kilometrów kwadratowych. Położony jest na dwóch półkulach – jak sama nazwa wskazuje – północnej, oraz na zachodniej. Otaczają ją trzy oceany – Spokojny, Arktyczny oraz Atlantycki.

Do całego tego lądu dołącza się także Amerykę Środkową – Łacińską. Do jej terenów wlicza się Grenlandię – największa wyspa na świecie. W tej Ameryce przeważają wyżyny i góry. Fauna tego kontynentu jest naprawdę zróżnicowana, od zwierząt żyjących na zimnych terenach, do stworzeń, które wolą ciepły klimat. Amerykę zamieszkuje ponad 500 milionów ludzi – są to dane z 2007 roku.

Głównymi rasami są: rasa czarna, biała oraz czerwona. Najbardziej zaludnionym obszarem są wyspy Bermudy, a najmniej jest wyżej wymieniona wyspa. W Ameryce znajduje się wiele metropolii, głównie w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Te skupiska miast są silnie zurbanizowane, oraz zamieszkuje je ogromna liczba ludzi. Najsłynniejsze miasto – Nowy Jork jest drugim pod względem zaludnienia miastem w Ameryce Północnej.

Zobacz też kamery i kamerki webcam w Ameryce północnej

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Wrzesień 28th, 2011
Uncategorized